NEXT INSTITUTE

Repozicování a identita pro neziskovou organizaci, která propaguje udržitelnost v architektuře a urbanizmu.

Klient
NEXT Institute


L&B služby
Strategie & Branding & Web design


Popis
Pro neziskovou organizace NEXT Institute jsme připravili repozicování a kompletní redesign. NEXT Institute navrhuje, prototypuje a propaguje udržitelnost v architektuře a urbanizmu. Čekáte-li přednášku o důležitosti celospolečenské diskuse na téma udržitelnost... jste na špatném místě. Ne že by udržitelnost a celospolečenská diskuse byly mimo. Jen podle nás míst, kde lze o udržitelnosti kvalitně diskutovat, je dostatek. Proto jsme se rozhodli udržitelnost podpořit jinak, hmatatelně. NEXT Institute spojuje teorii s praxí, abstraktní problematiku udržitelnosti s konkrétním řešením. Naším cílem je udržitelnost zjednodušit tak, aby si na ni šlo sáhnout nebo ji prožít. Identita vychází z podstaty, pracuje s motivem prototypování, kde každý prototyp je jiný, originální. Proto i logotyp střídá různé formy a stylizace, které jsou následně spojené jednotným, robustním layoutem.

Vizuální identita pracuje s motivem proměny, kde každý prototyp je jiný, originální. Logo dynamicky střídá různé formy a stylizace, které volně odkazují na architekturu, urbanizmus a udržitelnost.
Konzistenci vizuální identity zajišťuje robustní layout a práce s linkami, která vyvažuje proměnlivost loga a vizuální jazyk značky tím stabilizuje, standardizuje.